Pontonowa przygoda w Rytrze

Wybierając miejsce pobytu wakacyjnego warto pomyśleć o atrakcjach oraz rozwiniętej bazie turystycznej danego miasta. W Rytrze jedną z najpopularniejszych form, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców jak i turystów są spływy na rzece Poprad. Dzięki temu, iż płytkość tej rzeki pozwala na bezpieczny spływ, coraz więcej ludzi postanawia właśnie w taki sposób spędzić swój wolny czas. Nocując w Rytrze w takich ośrodkach jak: Dom Krysi, Pensjonat Zosia, OWS Andrzejówka czy Willa Urocze zaoszczędzicie sporą sumę pieniędzy z tego względu iż te obiekty współpracują z firmą organizującą spływy.

Istnieją dwie formy tej zabawy. Mianowicie rafting lub spływ kajakiem. Rafting ostatnimi czasy stal się bardzo popularną formą aktywności wyprzedzając przy tym kajaki i zostawiając je daleko w tyle. Ten sport charakteryzuje się spływem na specjalnym pontonie, który jest najbezpieczniejszą formą spływów dlatego, że są całkowicie niewywrotne. Przed wypadnięciem za burtę zabezpieczają specjalne uchwyty na stopy na podłodze pontonu. Dużym plusem tych spływów jest to, iż dzięki płytkiemu nurtowi Rzeki Poprad dzieci również mogą włączyć się w zabawę na wodzie. Wysoko wykwalifikowana kadra przed każdym wejściem na ponton prowadzi krótkie wprowadzenie oraz tłumaczy jak prawidłowo zachować się podczas spływu. Warunkami jakie uczestnicy muszą spełniać to całkowity zakaz spożywania alkoholu oraz palenia papierosów podczas czasu trwania spływu. Do dyspozycji gości są cztery trasy spływów, które uczestnik według własnych preferencji wybiera sam. Dwie najdłuższe trasy liczą około 6 godzin i prowadzą z Leluchów do Żegiestowa Łopata Polska oraz z Żegiestowa Łopata Polska do Piwnicznej. Średnia trasa liczy 3,5 godziny i zaczyna się w Muszyna a kończy w Żegiestowie Łopata Polska. Najkrótsza trasa zaczyna się od Andrzejówka i kończy na Żegiestowie Łopata Polska z czasem przejazdu 2 godziny.

 

Port Rybacki we Władysławowie

Władysławowo jest magiczną miejscowością, która przyciąga swoim urokiem mnóstwo turystów każdego lata. Noclegi Władysławowo oferuje różnorodne co daje ogromną przewagę nad innymi okolicznymi kurortami nadmorskimi. To co ludzie kochają w tym mieście to przede wszystkim atrakcje, które na nich czekają i nie nudzą się, nawet jeśli ogląda się je każdego lata.

Najbardziej znaną, tworzącą punkt charakterystyczny dla tego miasta atrakcją jest port rybacki. Znajdujący się na ulicy Hryniewieckiego jest bardzo dobrze widoczny prawie z każdego miejsca we Władysławowie co sprawia, iż łatwo również do niego się dostać. Wybudowany w latach 1935 -1938 jest jednym z największych na Morzu Bałtyckim. Port opasują dwa falochrony, które są w kształcie łuku i mają ponad 700 metrów. Spełnia on również rolę mola spacerowego. Port znajduje się nad otwartym morzem i jest jednym z najważniejszych pod względem wyładowywanej ilości ryb, licznych kutrów oraz wyposażenia. Ponadto dysponuje znakomitym zapleczem przetwórczym i chłodniczym przeznaczony dla przemysłu rybnego. Port pełni również funkcję żeglarskiej mariny. Każda jednostka pływająca po morzu, może się tutaj zaopatrzyć w paliwo, wodę, jedzenie lub dokonać napraw. Załoga natomiast ma możliwość korzystania z energii elektrycznej, pryszniców i węzłów sanitarnych. W porcie rybackim znaleźć można również morskie przejście graniczne w turystyce żeglarskiej do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich,. W wysokim sezonie w okolicach czerwca, lipca i sierpnia miejsce to staje się główną bazą dla rejsów wycieczkowych po Morzu Bałtyckim. Dla rejsów zaadoptowane są kutry rybackie, dzięki którym można wybrać się na godzinną wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Dla pasjonatów i miłośników wędkarstwa istnieje możliwość wzięcia udziału w ośmiogodzinnej wyprawie na połów dorsza . Rejsy te organizowane są przez cały rok i gwarantują niezapomnianą moc wrażeń. W okolicach portu polecamy także najlepsze gofry w całym Władysławowie!

Kolejka edukacyjna w Jantarze

Miejscem, do którego można udać się wybierając się na wakacje z pewnością jest Jantar. Ta znajdująca się w województwie pomorskim piękna wioska pełna jest niebywałych skarbów, a panująca tu magiczna atmosfera sprawia, iż każdy, kto przybędzie w te rejony wyjedzie stąd z porządną dawką optymizmu i energii.  Dodatkowo niezapomniane wrażenia jakich tu doświadczy zabierze ze sobą i  z pewnością już wkrótce zapragnie ich ponownie. Jantar dysponuje również stosunkowo dobrą noclegową bazą dla turystów (tu: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jantar,0.html), która dodatkowo jest na tak zróżnicowanym poziomie, iż bez wątpienia każdy odnajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli ktoś zdecyduje się na Jantar z pewnością nie będzie żałował. Atrakcje tu dostępne są na niemalże każdy kroku, w związku z czym każdy tu znajdzie coś niebywale ciekawego. Co więcej wieś ta dysponuje atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych turystów. Władze oraz mieszkańcy zadbali tu o wszystko. Jedną w bardziej polecanych atrakcji jest w tym miejscu edukacyjna trasa kolejki wąskotorowej. Każdy z jej przystanków jest niezwykle interesujący, każdy kto już raz tu był wspomina, iż bardzo ciężko zdecydować która atrakcja jest lepsza niż inne. Jest tu dostępna chociażby Żuławska Chata, w której to zapoznać się możemy z życiem ludzi, którzy egzystowali na terenach Żuław Wiślanych blisko 300 lat temu. Kolejnym przystankiem jest Żuławski Strój, czyli miejsce, gdzie można zapoznać się ze znanym Żuławskim strojem, który można w tym miejscu także zamówić wraz z laleczkami pochodzącymi z tych regionów. Jednym z następnych jest Buffalo Bill, czy nic innego jak konny teatr, gdzie można nauczyć się sztuki jeździeckiej, odbywają się tu konne rajdy, jak również szkolenia zawodowe. Dodatkową atrakcję stanowią tu: Pasieka w Strusi, Spotkanie z Rybakiem, Leśna Zagroda, Bursztynowa Komnata czy też Indiańska Wioska. Miejsce to skumulowało tak wiele atrakcji, iż z pewnością nawet najbardziej wybredna osoba nie będzie miała czasu się tu nudzić.

Gdzie ziemia się zakrzywia a horyzont przybliża

Zapraszamy na naszą stronkę – dzięki nam poznacie inną stronę turystyki. Nieco pokręconą, czasem zaskakującą, ale zawsze inspirującą. No cóż, tak to bywa gdy przyszli inżynierowie wstają od kompa i wyruszają w świat. Tu nie każda linia jest prosta a krzywizny mają różne kąty 😉 Jednak każdy podróżnik w trasie ma swój DOBRY ZNAK. Kto ciekaw – niech wpada tu częściej.