Ciechocinek – uzdrowisko i nie tylko

Jednym z najbardziej popularnych miejsc uzdrowiskowych w Polsce jest Ciechocinek (więcej informacji -> wikipedia). Znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim i słynie nie tylko z leczniczych właściwości naturalnych zasobów solanki i mikroelementów, ale jest także nad wyraz popularnym miejscem towarzyskim. Na jego temat artyści polscy pisali liczne piosenki, które natychmiast stawały się popularne. Uzdrowisko jest bardzo popularne wśród kuracjuszy. Ośrodek zajmuje się leczeniem chorób reumatycznych, schorzeń układu nerwowego obwodowego i ośrodkowego, układu krążenia, chorób górnych dróg oddechowych, a także cukrzycy, osteoporozy i otyłości. W okolicy znajdują się liczne tereny zielone, będące częścią naturalnych walorów leczniczych okolicy. Najwięcej jest tu osób schorowanych i emerytów, ale także miłośników kontaktu z naturą i aktywnego wypoczynku.

Na terenie uzdrowiska oraz miasta znajdują się zielone trasy, gdzie można cieszyć się relaksującymi spacerami. Są także specjalnie wyznaczone ścieżki biegowe oraz rowerowe. Warto zabrać ze sobą swój sprzęt. Bardzo popularny w okolicy stał się też nordic walking. To wyjątkowo korzystnie wpływający na organizm marsz z kijkami. Jeśli potrafi się to robić prawidłowo, ma naprawdę zbawienny wpływ na pracę całego organizmu, kondycję oraz układ oddechowy. W tak malowniczej i bujnej okolicy, uprawianie tego sportu staje się niezwykle przyjemne.

W Ciechocinku znajduje się wiele ośrodków uzdrowiskowo-relaksacyjnych cieszących się dużą popularnością wśród kuracjuszy, niezależnie od pory roku. Baza noclegowa w Ciechocinku jest oblegana na przestrzeni całego roku i chcąc tu przyjechać, warto pamiętać o wcześniejszej rezerwacji (noclegi Ciechocinek z meteora). Noclegi w Ciechocinku to jednak nie tylko ośrodki uzdrowiskowe, ale także pensjonaty, hotele i kwatery prywatne – równie konkurencyjne pod względem wygody i komfortu jak i cen. Warto dobrze zorientować się w tym temacie, zanim podejmie się decyzję o rezerwacji.

W Ciechocinku znaleźć też można liczne zabytki. Między innymi Dworek Prezydencki wybudowany w 1930 roku. Jest też imponująca Wieża Ciśnień, licząca aż 32 metry wysokości, co robi naprawdę duże wrażenie. Można obejrzeć też fontannę Grzybek z początku XX wieku. Pod nią znajduje się źródło solankowe o głębokości 414 metrów. Jej autorem jest Jerzy Raczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>