Hel, czyli rybołówstwo w tle miasta

Hel to przepiękne miasto położone na terenie województwa pomorskiego. Od wielu lat jest to znany kurort wypoczynkowy, który co roku przyciąga tysiące turystów. Położony jest na cyplu Mierzei Helskiej. Miasto to zostało założone w XIV wieku, natomiast prawa miejskie otrzymało dopiero w latach 60. XX wieku. Z roku na rok zwiększa się liczba przyjeżdżających tutaj turystów. Niesamowite atrakcje, dostęp do morza, kąpieliska oraz ciekawe zabytki są ogromną zaletą tego miasta. W celu ułatwienia turystom poszukiwania odpowiedniego miejsca do odpoczynku, stworzono witrynę internetową, w której możemy znaleźć między innymi spis, który gromadzi oferty działających na tym terenie hoteli oraz pensjonatów czy też pól namiotowych. Największą atrakcją turystyczną tego miasta są piaszczyste piękne plaże, które strzeżone są przez ratowników wodnych. Miejsca te są niezwykle zadbane i czyste. Co roku w okresie letnim możemy spotkać tutaj tysiące osób, które zażywają kąpieli słonecznych.

Bardzo ciekawym miejscem, które warto odwiedzić jest Muzeum Rybołówstwa, które jest oddziałem Centralnego Muzeum Morskiego. Powstało ono w latach 70. XX wieku. Znajdziemy tam wiele ciekawych ekspozycji, które w niezwykły sposób przedstawią nam historię rybołówstwa. XVI-wieczne łodzie, sieci rybackie i tym podobne są tam największym zaskoczeniem dla odwiedzających. W obiekcie tym przeprowadzane są lekcje na temat historii i kultury tego regionu. Zajęcia te odbywają się w różnych grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie dwa lata. Można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat Morza Bałtyckiego oraz innych mórz i oceanów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne multimedialne projektory, które w szybki sposób potrafią przenieść nas do dawnych czasów. W mieście tym warto odwiedzić również zabytkowe kaszubskie chaty, które są pod opieką tutejszych muzeów. W ten sposób można na zobaczyć cechy tej niezwykłej tradycji i kultury. To niezwykłe miasto, które co roku odwiedzane jest przez ogromną liczbę turystów. Nikt z pewnością nie może się tutaj nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>