LatestNews

Jaką lustrzankę cyfrową wybrać?

Jaką lustrzankę cyfrową wybrać?

Kupujący aparat cyfrowy stają przed ogromnym dylematem. Jak bowiem wybrać ten jedyny model, mając przed sobą tak szeroką ofertę zróżnicowaną nie tylko w kwestii producenta czy ceny, ale funkcjonalności i designu?

Ci, którzy z fotografią mają do czynienia od dłuższego czasu, wyboru dokonają znacznie szybciej, bo mają większe rozeznanie w tym temacie. Amatorom znacznie bardziej przydadzą się wszelkie rankingi popularności. Taki ranking opublikowała internetowa porównywarka cen Skąpiec.pl. Serwis przyjrzał się, które lustrzanki cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników w kwietniu 2013 roku.

W ścisłej czołówce lustrzanek znalazły się wyłącznie lustrzanki Nikon. Temu producentowi przypadło 6 miejsc w zestawieniu, co skłania do wniosków, że jest liderem na rynku sprzętu fotograficznego. W TOP 3 mamy modele Nikon D7100 body, Nikon D600 body oraz Nikon D5100 + 18-105 VR.

„Zwycięzcą rankingu został model Nikon D7100 body, który posiada matrycę 23.5×15.6 mm (DX) CMOS o rozdzielczości 24,0 milionów pikseli, ekran wielkości 3,2 cala, a także funkcję nagrywania filmów Full HD D-Movie.”

W rankingu swoje miejsce znalazły także lustrzanki Canon oraz Sony, choć zostały one zdominowane przez Nikona.

Pozostałe artykuły tematyczne o turystyce: