Mnogość atrakcji Jeleniej Góry

Jeżeli macie ochotę na spędzenie uroczych chwil w pięknej scenerii, w otoczeniu malowniczych pasm górskich i świeżego, krystalicznie czystego powietrza, koniecznie zdecydujcie się na przyjazd do Jeleniej Góry.

Jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w niezwykle urokliwej Kotlinie Jeleniogórskiej, wyjątkowe pod względem zarówno mnogości niesamowitych atrakcji, ogromnej liczby zabytków, ale również z uwagi na noclegi []. Jelenia Góra bowiem rozwinęła swoją bazę noclegową głównie z racji wciąż wzrastającej liczby odwiedzających ją turystów. W tym mieście naprawdę jest co zwiedzać, warto więc wybrać się tutaj na weekend czy dłuższy urlop.

Przebywając w Jeleniej Górze, warto wybrać się na spacer po Starym Mieście, by zobaczyć zabytkowe kamienice, stojące wokół rynku z pięknym, również zabytkowym ratuszem. Jelenia Góra jest miastem o długiej i bogatej historii, dlatego też pełne jest atrakcji. Zresztą całe miasto jako cenny ośrodek historyczny zostało wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Tu z niemal każdym budynkiem wiąże się jakaś historia, dodająca mu wyjątkowości i wartości. Warto zaznaczyć, że prócz śródmieścia Jelenia Góra posiada również kilka odrębnych dzielnic, z których każda ma swoje bogactwo zabytków i atrakcji, oczekujących na turystów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się Cieplice, stanowiące część uzdrowiskową miasta. To tutaj mieszczą się znane termy cieplickie, będące wspaniałym kompleksem basenów sportowo-rekreacyjnych oraz ośrodków SPA. To właśnie tutaj na całe rodziny oczekują wspaniałe wodne atrakcje, których nie sposób zapomnieć.

Przebywając w Jeleniej Górze, koniecznie należy odwiedzić chociaż kilka z wielu zabytkowych kościołów. Jednym z nich jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, zbudowany w XVIII wieku. Tym, co wyróżnia go od innych świątyń w mieście jest fakt, że jest to najstarsza świątynia w całej Jeleniej Górze. Ponadto imponująca jest również liczba osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach. Kościół posiada 4200 miejsc siedzących i około 4200 miejsc stojących. Taka rzesza robi wrażenie. Kościół ten odwiedzany jest przez ogromną liczbę turystów każdego roku, jest to jednak tylko jeden z co najmniej kilku interesujących świątyń miasta. Jelenia Góra posiada tyle zabytków, że trudno je wszystkie opisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>