Niedzica – atrakcyjna miejscowość w Pieninach

Niedzica jest miejscowością leżącą u podnóża Pienin, będących częścią łańcucha górskiego nazywanego Pienińskim Pasem Skałkowym. To pasmo górskie łudząco przypomina Tatry, jest jednak o wiele niższe. Znajduje się około czterdziestu kilometrów od Zakopanego.

Pieniny podzielone zostały na trzy części – Spiskie, Właściwe znajdujące się między Szczawnicą [informacje: o naszych wrażeniach ze Szczawnicy] i Czorsztynem oraz Małe. Rzeką dzielącą to pasmo jest Dunajec. Pomimo tego, że najwyższa góra sięga 1050 metrów nad poziom morza (jest to Wysoka), to najbardziej rozpoznawalne są tutaj Trzy Korony. Na ich szczyt wiedzie bardzo popularny szlak rozpoczynający się u stóp masywu przy schronisku. Znajduje się tu również wiele innych tras turystycznych, które uczęszczane są przez tłumy turystów. Drogi te są dużo łatwiejsze niż większość znajdujących się w Tatrach i dlatego są polecane dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z wędrówkami górskimi, ale i nie tylko. Dzięki pięknym krajobrazom rozpościerającym się ze szczytów uczęszczane są również przez bardziej zaawansowanych wędrowców.

Dla tych, do których nie przemawiają jednak piesze wędrówki górskie oraz dla osób, które chcą się zrelaksować i odpocząć, świetną atrakcją będzie spływ przełomem Dunajca na flisackich tratwach. Pieniny znajdują się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego [informacje: o szlakach turystycznych]. Jest to obszar o dużych walorach przyrodniczych. Jest tutaj wiele rzadkich i chronionych gatunków roślin oraz zwierząt – niektórych z nich nie spotkamy nigdzie indziej.

W Pieninach znajduje się wiele szlaków turystycznych oraz niesamowitych atrakcji i turysta nie da rady w żaden sposób skorzystać z tego wszystkiego w jeden dzień. Naprzeciw oczekiwaniom przyjezdnych wychodzi baza noclegowa Niedzicy [informacje pod hasłem: noclegi Niedzica] i jej okolic. Bardzo polecanym obiektem jest ośrodek wypoczynkowy „Czorsztyn-ski”. W cenie wynajmu apartamentu mamy zapewnione śniadanie – ceny te zależą od terminu, w którym chcemy wybrać się na wakacje. Istnieje też możliwość skorzystania z wielu atrakcyjnych rabatów, jeśli spełnimy odpowiednie warunki.

Pieniński Park Narodowy, tak samo jak i same Pieniny cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Przyjeżdżając do Niedzicy, możemy skorzystać ze wszystkich walorów tego obszaru, a pobyt tutaj na pewno będzie niesamowitym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>