Nowęcin – urocza „sypialnia dla staruszków”

To truizm, ale warty przypomnienia, że wybierając się na wakacje i urlop oczekujemy dobrej zabawy. Z tym, że dobra zabawa dla każdego może mieć nieco inne znaczenie. Część młodych ludzi zdecydowanie będzie chciała poszaleć na parkietach, inni z kolei będą szczęśliwi, kiedy swój czas spędzą aktywnie na poznawaniu nowych tras turystycznych, wybierając się na szlaki. Na szczęście można śmiało powiedzieć, że wybrzeże Morza Bałtyckiego oferuje wszystkiego po trochu każdemu, kto trochę inaczej widzi swój wymarzony urlop. Niektóre miejscowości znane są przede wszystkim z dużej ilości organizowanych na ich terenie wydarzeń kabaretowych, muzycznych, filmowych, motocyklowych i innych. Inne z kolei są niemalże „sypialnią dla staruszków” – ale idealną, by zregenerować swoje siły, by odpocząć z dala od hałasów, zgiełków, stresów. Świetnym przykładem takiej miejscowości jest niewielka kaszubska wieś, położona nad brzegiem Jeziora Sarbskiego, w odległości zaledwie 3 kilometrów od Łeby. To Łeba jest właśnie taką miejscowością, w której na turystów czeka aż natłok atrakcji w sezonie wakacyjnym, podczas kiedy Nowęcin stanowi miejsce spokojne, idealne do relaksacji w bierny sposób.

Zawsze jednak, jeśli znudzi nas zbyt duży gwar większego kurortu turystycznego, bądź kiedy znudzi nas zbyt spokojna miejscowość, nie będzie przeszkód, by choć na chwilę zmienić miejsce i doświadczyć dla odmiany czegoś nowego. Noclegi w Nowęcinie (meteor-turystyka.pl) są tańsze niż w Łebie czy innych okolicznych większych miejscowościach turystycznych i nie ma czemu się dziwić – po prostu turystyka w tej pięknej wsi dopiero wchodzi w czas pełnego rozkwitu w tym rejonie. Baza noclegowa już teraz jest jednak gotowa pomieścić wiele setek, a nawet tysięcy turystów, pragnących przybyć w te okolice w sezonie wakacyjnym, a także poza nim. Do miejsc, koło których nie możemy przejść obojętnie, należy między innymi Zameczek, którego najstarsza część pochodzi z XV wieku (dziś jest tu utworzony wyjątkowy hotel) – pozwala nam to wyobrazić sobie dokładniej, jak zamek ten mógł wyglądać w przeszłości, kiedy to należał do miejsc niezwykle atrakcyjnych i będących najważniejszymi ośrodkami całej okolicy. Piękna okolica to jak balsam dla duszy na skołatane nerwy – dużo zieleni i niezwykła natura pozwoli nam odpocząć, zrelaksować się w najzdrowszy sposób, jaki tylko jest możliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>