Relaksacyjny pobyt w Sarbinowie

Wybierając się na wakacje często wybieramy miejscowości, które każdego roku nawiedzane są przez turystów i przez to zamiast odprężyć się od zgiełku miasta mamy go nadal. Zamiast wybierać miejscowość, na którą decydują się nasi znajomi i ludzie z naszego otoczenia, możemy spróbować pojechać tam, gdzie jeszcze nigdy nie byliśmy. Jeżeli mamy dość hałasu i ciągłego zgiełku w miejscu w którym mieliśmy rzekomo odpoczywać to tym razem powinniśmy skupić się na cichej miejscowości, głównie wypoczynkowej, która da nam tego czego potrzebujemy.

Przykładem takiego miejsca może być Sarbinowo (ciekawostki na wikipedia.org), które leży na północy polski w województwie zachodniopomorskim i powiecie koszalińskim. Miejscowość  jest głównie miejscowością wypoczynkową nastawioną na turystów chcących wypocząć od ciągłej bieganiny za pamiątkami i hałasu turystów. Sarbinowo liczy sobie niecałe 600 mieszkańców dlatego też jest ono w miarę spokojne, natomiast mówiąc w kontekście wakacji to przyjeżdża tam mimo wszystko duża ilość turystów. Wieś ta pozbawiona jest dużych ilości atrakcji, co ma znaczenie głównie dlatego, że nie przyciąga tym samym tych samych tłumów znanych między innymi z Sopotu.

Sarbinowo jest miejscowością położoną zaraz przy morzu, jednak nie zawsze tak było. Taki stan rzeczy powstał na przestrzeni setek lat w wyniku erozji, którą powstrzymały dopiero działania z 1910 roku. Będąc w Sarbinowie głównym zajęciem będzie aktywny wypoczynek na plaży, pływanie, bieganie, granie w siatkówkę. Jeżeli jesteśmy osobami, którym nie potrzeba dużo do szczęścia, lubimy ciszę i spokój to te miejsce będzie dla nas idealne.

Ważnymi aspektami, które zazwyczaj okazują się decydującymi czynnikami, jakie wpływają na naszą decyzję o wyjeździe są  koszty miejsca noclegowego w danej miejscowości. Sarbinowo może pochwalić się dużym zbiorem kwater turystycznych (do sprawdzenia w portalu meteor). Jednak ze względu na ciszę i spokój miejscowość jest odwiedzana przez duża ilość turystów. Jednocześnie ceny hoteli w miejscowości są stosunkowo wysokie i mogą zaczynać się nawet od 150 zł za dobę, co jest dość sporą kwotą. Koszty pobytu mogą wydawać się przytłaczające jednak to, co w zamian dają jest jak najbardziej zadowalające. Wybierając się na wakacje nad morze musimy pamiętać o tym, żeby nie brać ze sobą zbyt dużej ilości rzeczy, dzięki temu będziemy mogli czuć się komfortowo nie myśląc ciągle, że czegoś zapomnieliśmy. Podczas pływania należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, aby podczas miłego spędzania czasu nic nam się nie stało.

Jedna myśl na temat “Relaksacyjny pobyt w Sarbinowie”

  1. Ja nigdy nie byłam jeszcze nad morzem i na pierwszy ogień pójdzie właśnie Sarbinowo, mam nadzieję, że się nie zawiodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>