Szlaki turystyczne w Zwardoniu

Niewątpliwe największymi atrakcjami większości turystycznych miejscowości są szlaki turystyczne. Łączą one na swych trasach bowiem wszystko to, co w danej okolicy najpiękniejsze i najbardziej godne zobaczenia. Są jednocześnie doskonałym pretekstem do aktywnego wypoczynku. Podobnie jest w przypadku miejscowości Zwardoń. Tutejsza okolica obfituje w niezgłębione tajemnice oraz niewątpliwe atrakcje Beskidu Żywieckiego.. Szlaków turystycznych również w okolicy nie brakuje, a na przyjezdnych, pragnących spędzić tutaj swój letni urlop czy też ferie zimowe czeka ciekawa i dobrze zorganizowana baza noclegowa [o której więcej na portalu Meteora]. Składają się na nią zarówno pensjonaty, jak i ośrodki wypoczynkowe. Nie brakuje kwater prywatnych rozmaitej klasy oraz gospodarstw agroturystycznych, gdzie przyjezdni mogą poznać od środka kulturę ludności zamieszkującej Beskid Żywiecki, zasmakować regionalnych potraw oraz poznać panujące tutaj zwyczaje.

Jednym z najbardziej popularnych i niewątpliwie najczęściej przez turystów przemierzanych szlaków jest szlak zwany niekiedy Aleją Zakochanych. Można go właściwie rozpocząć z dowolnego miejsca, a prowadzi on poprzez następujące punkty: Rachowiec–Mały Rachowiec–Orawcowa–Gomółka–Skalanka. Głównymi napotkanymi na tej trasie punktami będą obiekty przyrodnicze, malowniczy krajobraz oraz unikatowa flora oraz fauna Żywiecczyzny. Szlak ten nie należy do najłatwiejszych i pokonywanie go w towarzystwie najmłodszych dzieci może przynieść drobne trudności.

W tym przypadku lepiej sprawdzą się wygodniejsze szlaki turystyczne, takie jak wiodące z centrum wsi Zwardoń zwane Pętlą Małą oraz Pętlą Dużą. Są one zdecydowanie wygodniejsze, lecz również o wiele mniej malownicze niż szlaki wiodące przez łąki, góry i lasy. Nie są to oczywiście jedyne szlaki turystyczne okolicy, jednak z pewnością najbardziej popularne. Zwardoń jest zatem doskonałym miejscem na wakacje w gronie najbliższych. Nie brakuje tutaj bowiem atrakcji turystycznych zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych uczestników wyprawy. Każdego roku zjeżdżają tutaj tysiące turystów i bywają takie dni, kiedy trudno o wolne noclegi, Zwardoń mimo to nadal pozostaje bardzo cichą i kameralną miejscowością na tle większych aglomeracji turystycznych. I to właśnie wydaje się być jedną z największych zalet tej urokliwej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>