Szlaki turystyczne wychodzące z Wetliny

Jedną z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych, która zlokalizowana jest w sercu bieszczadzkich połonin jest Wetlina. Jest to doskonała lokalizacja dla osób planujących chodzenie górskimi szlakami. Baza noclegowa działająca na terenie miejscowości jest bardzo dobrze rozwinięta. W jej skład wchodzą zarówno nowoczesne obiekty wypoczynkowe o bardzo wysokim standardzie, jak i schroniska turystyczne oraz pola namiotowe, na których nocleg można znaleźć już za kilkanaście złotych. Przegląd wszystkich opcji noclegowych znajdziesz na .

Z samego centrum Wetliny wychodzi kilka atrakcyjnych szlaków turystycznych. Jednym z najpopularniejszych z nich jest szlak oznaczony paskami koloru żółtego. Swój początek ma on przy sklepie spożywczym znajdującym się na początku miejscowości i prowadzi na przełęcz Orłowicza, która leży w paśmie Połoniny Wetlińskiej. Znakowanie przy szlaku informuje o tym, że na jego pokonanie turysta powinien zarezerwować około dwóch godzin. Jest to jednak czas podany bardzo na wyrost. Nawet osoba o bardzo przeciętnej kondycji fizycznej jest w stanie bez większych problemów pokonać tą trasę w około półtorej godziny. Nie licząc dwóch fragmentów bardziej stromych, to cały szlak dosyć łagodnie pnie się w górę, aż do granicy lasu. Za linią drzew staje się bardziej stromy. Pokonanie szlaku w warunkach letnich nie powinno nikomu przysporzyć trudności. Jedynie w zimie ze względu na możliwe oblodzenia w trasę powinny wychodzić wyłącznie bardzo doświadczone osoby. Po dotarciu na Przełęcz Orłowicza turysta ma trzy możliwości: zawrócić do Wetliny tą samą drogą którą przyszedł, pójść w lewo w kierunku Smereka i dalej w dół do miejscowości o tej samej nazwie lub w prawo na Połoninę Wetlińską, na końcu której znajduje się najwyżej położone w Bieszczadach schronisko turystyczne, szczycące się bardzo przyjazną nazwą Chatka Puchatka.

Kolejną możliwością wycieczki dla osób nocujących w Wetlinie jest spacer przez Dział na Małą Rawkę. Szlak ten jest zdecydowanie mniej widokowy niż chociażby Połonina Wetlińska – przez większą część trasy prowadzi on zalesionymi terenami. Na prawdziwych twardzieli, którzy na szlaku górskim zdarli już nie jedną parę butów, czeka wyjątkowe wyzwanie – pokonanie szlaku granicznego na odcinku Rabia Skała – Kremenaros. Trudność szlaku bierze się nie z dużych przewyższeń czy trudności terenowych, lecz wynika z jego długości. Na wycieczkę trzeba zarezerwować cały dzień i warto doskonale zaopatrzyć się w prowiant, gdyż po drodze nie będzie żadnych punktów gastronomicznych, w których można by uzupełnić zapasy. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie Wetlina jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów w zasadzie przez cały rok. W wakacje oraz w okresach świątecznych znalezienie noclegu na miejscu niekiedy graniczy z cudem, dlatego jeszcze przed przyjazdem warto zadbać o rezerwację kwatery. Pełna baza noclegowa działająca w miejscowości dostępna jest w internecie pod hasłem: “noclegi Wetlina”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>