Urlop w bieszczadzkiej miejscowości – Uherce Mineralne

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bieszczadzkie miejscowości są wyjątkowo malownicze i warte odwiedzenia. Jedną z wsi, do których warto wstąpić są Uherce Mineralne. To miejsce, w którym doskonale odnajdą się amatorzy wypoczynku na łonie natury, ale także osoby preferujące zwiedzanie ciekawych obiektów. Uherce Mineralne są idealnym miejscem na spędzenie kilkudniowego urlopu.

Osoby spędzające urlop w Uhercach Mineralnych powinny koniecznie wybrać się na spacer w okolice ruin dworu rodu Herburtów. Dwór wspomnianego rodu powstał w II połowie XVI wieku, niestety na początku XIX wieku uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Obiekt, który można oglądać do dzisiaj został wybudowany niedługo później – niestety obecnie jest zrujnowany. Nieopodal budynku znajduje się figura Matki Boskiej Różańcowej. Kolejnym miejscem, do którego warto zawitać podczas pobytu w Uhercach Mineralnych jest Dawny Dom Ubogich. Budynek powstał w XIX wieku, został wybudowany z myślą o najuboższych mieszkańcach miejscowości, którzy mogli się tam posilić. Dzisiaj w budynku organizowane są wystawy, w czasie których można podziwiać regionalną sztukę ludową.

Podczas pobytu w tej bieszczadzkiej miejscowości można nie tylko zwiedzać interesujące obiekty, ale także spędzić czas nieco bardziej aktywnie. Dobrym pomysłem może okazać się na przykład odbycie wycieczki jednym ze szlaków turystycznych – warty polecenia jest między innymi szlak prowadzący do oddalonych o kilka kilometrów Myczkowiec. Trasa mierzy blisko 8 km, a czas jej przejścia to zwykle nieco ponad 3 godziny. Osoby, które od pieszych wędrówek wolą wodne atrakcje powinny natomiast zdecydować się na wycieczkę nad jezioro Solińskie. W okresie wakacyjnym można się w nim kąpać, na brzegu działają także liczne wypożyczalnie wodnego sprzętu oraz lokale gastronomiczne. Całodniową wycieczkę nad Solinę z pewnością będzie można zaliczyć do udanych. Noclegi w Uhercach Bieszczady są chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski, wobec czego planując pobyt w tym miejscu warto zawczasu zadbać o znalezienie miejsca na sen. Uherce Mineralne są miejscowością, w której można zatrzymać się między innymi w pensjonacie, domku letniskowym lub gospodarstwie agroturystycznym – widać zatem, że baza noclegowa miejscowości jest raczej zróżnicowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>