Urlop w Polańczyku – co zobaczyć?

Polańczyk to jedna z bardziej znanych miejscowości w Bieszczadach, z każdym rokiem coraz bardziej popularna wśród turystów. Jej walorami jest przede wszystkim położenie, które daje możliwość odpoczynku w ciszy i spokoju pośród bieszczadzkiej przyrody. Ze względu na to, że z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się tam pojechać, obecnie bez większych problemów można tam znaleźć idealnie dopasowane noclegi. Polańczyk bowiem rozwija się pod tym względem z każdym rokiem. Baza noclegowa to w znacznej większości przede wszystkim kwatery prywatne (kliknij tutaj), które cieszą się bardzo dużą popularnością. Oczywiście rozwija się także baza gastronomiczna, co zapewnia możliwość spędzenia urlopu bez większych problemów.

 

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o atrakcje dla turystów, Polańczyk to przede wszystkim przepiękne okolice, które sprawiają, że można oderwać się od codzienności oraz hałasu wielkich miast, od czego coraz częściej uciekamy w wolnym czasie. W okolicy jest wiele szlaków pieszych jak również rowerowych, dzięki czemu bez trudu można znaleźć odpowiedni dla siebie, aby zwiedzić okolicę jak najszybciej. Różne stopnie trudności szlaków sprawiają, że zarówno osoby początkujące jak też te, dla których aktywne spędzanie urlopu jest normalnością, bez problemu zdołają znaleźć jak najlepiej dobrany do swoich możliwości fizycznych.

Polańczyk to także możliwość skorzystania z kąpieli w jeziorze Solińskim. Położony nad jego brzegiem oferuje możliwość bezproblemowego wyszukania odpowiedniego kąpieliska. Również wielbiciele sportów wodnych, czy żeglarstwa bez większych problemów na pewno znajdą tutaj interesujące dla siebie formy rozrywki. Polańczyk to także bardzo wiele możliwości dla wielbicieli wędkowania. Każdy z nich na pewno zdoła wyszukać tutaj ciekawe miejsce, w którym może w spokoju poczekać na rybę, być może rekordowy okaz swojego życia.
Warto na pewno wybrać się na znajdujące się na jeziorze wyspy, gzie można podziwiać rośliny jak również wiele ptaków. W samej miejscowości można znaleźć także sporo interesujących miejsc, jak na przykład będące obiektem kultu prawosławnego Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Można także wybrać się na wycieczkę do okolicznych miejscowości, gdzie także można znaleźć bardzo wiele interesujących zabytków, czy piękne okoliczności przyrody.

2 myśli na temat “Urlop w Polańczyku – co zobaczyć?”

  1. Góry i woda- doskonałe połączenie, zwłaszcza jeśli chodzi o urlop. Spróbujcie złowić rybę, jest ich tu naprawdę dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>