W Gliwicach nie może być nudno – sprawdź sam

Gliwice to bardzo duże miasto, które szczyci się długą i ciekawą historią. Można je odwiedzić z wielu powodów. Jednych przywodzi tu interes, praca, obowiązki, czy chęć nauki. Innych – potrzeba rozrywki. Jeszcze inną grupę stanowią ci, których przyciąga do Gliwic bogata oferta wydarzeń kulturalnych i przedsięwziąć artystycznych. Baza noclegowa Gliwic jest w stanie zapewnić wszystkim podróżnym odpowiedni luksusowy nocleg. Gliwice to także miejsce ciekawe pod względem turystycznym, przez miasto prowadzi nić atrakcyjnych szlaków dla miłośników tego typu wypoczynku.

Muzeum gliwickie ma trzy odziały. W samym centrum miasta znajdują się XIV Zamek Piastowski, który zachował przez wieki swą gotycko-renesansową formę. Drugim budynkiem muzeum gliwickiego jest Willa Caro, gdzie zachował się XIX wystrój wnętrz. Trzecim odziałem muzeum jest, niezwykle ciekawa, radiostacja gliwicka – zabytek techniki.

Gliwice, jak każde duże miasto, może zaoferować podróżnym bazę noclegową, na którą składają się liczne, bardzo odmienne obiekty – hotele, hostele i pensjonaty. Ci, którzy chcą zwiedzać liczne zabytki i atrakcje miasta nie muszą więc skracać pobytu do jednego dnia. Oczywiście atutem miasta są nie tylko dogodne noclegi. To także urokliwa starówka zabudowana pięknymi kamieniczkami z ratuszem i fontanną. Dla melomanów aglomeracja jest atrakcyjna ze względu na to, że działa tu nowoczesny teatr muzyczny, który prezentuje widzom bogaty repertuar operetkowy i baletowy. Często uczta muzyczna trwa do późna, dlatego warto zapewnić sobie nocleg po zakończonym koncercie. Niezwykłym miejscem jest także teatr w ruinach. Budynek teatru z XIX wieku został spalony przez armie czerwoną. Dziś służy jako miejsce działań artystycznych.

Gliwice to także miejsce, gdzie można zobaczyć fragment zamierzchłej przeszłości. Oprócz wspomnianego już zamku w mieście tym można zobaczyć pozostałości murów obronnych, a także stożkowatego grodziska z XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>