ściany

Odświeżenie mieszkania lub domu jest kluczową sprawą jeśli chcemy zamieszkać w przyzwoitych warunkach. Niejednokrotnie przejmując lokal mieszkalny czy dom natrafiamy na totalnie panujący chaos. Chcąc uporządkować cały ten rozgardiasz często wpadamy w zadumę. Od czego tu zacząć? Podłogi uszkodzone, okna stare, ściany zaniedbane i bardzo brudne. O łazience już nie wspominając. Myślimy nie raz wiele godzin, a tu trzeba działać.

Najlepiej by było wynająć profesjonalną ekipę, która bez żadnego problemu zajęła by się wszystkimi projektami. Oszczędność czasu, byle było wykonane. Takie myśli również nam przechodzą przez głowę. Tylko co wtedy zrobić, gdy nie posiadamy wystarczających środków finansowych do pokrycia wszelkich kosztów związanych z wynajęciem ekipy remontowej? Cóż. Nic innego nam nie przychodzi do głowy jak zakasać rękawy i samemu wziąć się do pracy. Tylko co najpierw? Tu się pojawia problem. Ściany są brudne i może od tego zaczniemy? Znów zaduma. Kolejny problem.

Czym umyć ściany przed malowaniem

Przygotowanie ścian do odmalowania to w zasadzie cała ceremonia. Umycie ich jest konieczne ponieważ nigdy nie uzyskamy pożądanego efektu, a na tym nam właśnie zależy. Pamiętajmy więc o tym, aby te prace przeprowadzić w sposób rzetelny. Tak samo jak idziemy do jakiegokolwiek sklepu po dany produkt, tak samo musimy się przyłożyć do uporządkowania pola malarskiego przed nałożeniem odpowiednich warstw. Tym bardziej musimy przeprowadzić tego rodzaju czynności dokładniej, gdy zauważymy na ścianach olbrzymie zabrudzenia na przykład: Ślady po butach, zabrudzenia po oponach rowerowych spowodowane oparciem zabłoconego koła o ścianę, ślady pozostawione przez dym papierosowy oraz inne zabrudzenia umożliwiające przeprowadzenie malowania.

czym umyć ściany przed malowaniem

Przede wszystkim czyszczenie ścian musimy rozpocząć od usunięcia pajęczyn, kurzu oraz luźnych zanieczyszczeń przy pomocy małej miotły lub ściereczki. Dzięki takim zabiegom pędzel podczas nakładania farby będzie czysty co w dużym stopniu ułatwi nam sprawę ponieważ nie będziemy nanosili i rozprowadzali niepotrzebnych zanieczyszczeń. W następnej kolejności usuwamy wszystkie warstwy farb wapiennych, klejowych lub słabo przyczepnych. Generalnie stosuje się to za pomocą porządnego namoczenia wodą oraz szpachelki.

Gdybyśmy jednak zauważyli jakiekolwiek ślady pleśni lub grzybów, natychmiast musimy się tego pozbyć. Do tego celu służy specjalny środek anty pleśniowy lub grzybobójczy. Należy go zaaplikować na powierzchnię przeznaczoną do malowania, a następnie bardzo dokładnie spłukać wodą. Aby zaaplikować tego typu środek, należy ze staranną dokładnością przeczytać instrukcję na opakowaniu, co zapobiegnie ewentualnemu zagrożeniu. Może być także taka sytuacja, w której mimo naszych starań nie będziemy mogli usunąć zabrudzeń.

W tym wypadku nie należy używać żadnych innych środków. Można bowiem pogorszyć sytuację. Do tego celu służy specjalne mydło malarskie. Odpowiednią ilość mydła należy rozpuścić w ciepłej wodzie, następnie wodę z mydlinami nabierać na gąbkę i ze szczególną dokładnością myć przygotowaną do malowania powierzchnię. Gdyby woda okazała się brudna w razie potrzeby należy ją wymieniać. Nie należy zapomnieć o dość częstym spłukiwaniu czystą wodą ponieważ można doprowadzić do zacieków, a tego przecież byśmy nie chcieli.

malowanie

W końcowej fazie trzeba całą powierzchnie dokładnie spłukać czystą wodą, a gdy już to zrobimy pozostawić do wyschnięcia. Pewnie każdy by się zastanawiał czy mycie ścian jest za każdym razem konieczne. Oczywiście należy się kierować własnym rozsądkiem ponieważ bezcelową procedurą było by realizowanie tego zadania, gdy ściany są w miarę czyste. Jeśli jednak nie widzimy aż tak tragicznych zabrudzeń, po odkurzaniu warto by było umyć delikatnie wodą z dodatkiem bardzo delikatnego detergentu.

Wówczas pozwoli to nam na pozbycie się nawet delikatnych osadów. Pamiętajmy także o naszym bezpieczeństwie podczas samego malowania. Jeżeli korzystamy ze specjalistycznych urządzeń, przed każdym użyciem tego sprzętu sprawdźmy jego stan techniczny. To z kolei zapobiegnie ewentualnemu zagrożeniu życia, które może być spowodowane chociażby porażeniem prądem lub wieloma innymi czynnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here