czyszczenie garnituru

Jak wiadomo elegancki garnitur musi być odpowiednio zadbany. Należy zdawać sobie sprawę, że właściwie pielęgnowany garnitur będzie mógł służyć użytkownikowi bardzo długo, dlatego bardzo ważne jest, by nie tylko odpowiednio go przechowywać, ale również przestrzegać istotnych wskazówek związanych z czyszczeniem. Nie wszyscy oczywiście mają świadomość, że wystarczy wykonanie zaledwie kilku bardzo prostych czynności, by garnitur mógł być postrzegany jako świetną inwestycję. Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie garnituru?

Warto prać garnitur w domu czy lepszym rozwiązaniem będzie pralnia?

Zdecydowana większość garniturów będzie wymagała od użytkownika bardzo specjalistycznego czyszczenia w pralni. Nie jest zalecane w takich sytuacjach ryzykowanie samodzielnym praniem. Może to bowiem doprowadzić do deformacji garnituru. Rekomendowane jest zawsze sprawdzanie zaleceń umieszczonych na metkach, a następnie stosowanie się do tych wytycznych.

Należy również mieć świadomość, że w przypadku oddania garnituru do pralni w przypadku, gdy zabrudzenia nie będą wymagały specjalistycznego czyszczenia, warto skorzystać z opcji prania na mokro. Jak wiadomo im mniej sztucznych substancji będzie uczestniczyło w czyszczeniu garnituru tym lepiej zarówno dla produktu, jak i jego właściciela.

Domowa pielęgnacja garnituru

Warto mieć świadomość, że do codziennego czyszczenia garnituru zdecydowanie najlepiej egzamin zda szczotka z naturalnego włosia. Koniecznie należy zaznaczyć, że wystarczy bardzo delikatnie oczyścić nią garnitur praktycznie po każdym noszeniu. Następnie rekomendowane jest odwieszenie produktu do szafy na odpowiednie miejsce.

mężczyzna

Nie można oczywiście zapomnieć o systematycznym wietrzeniu garnituru. Warto wiedzieć, że produkt nabierze odpowiedniej świeżości jeżeli zostanie rozwieszony przy otwartym oknie. Zalecane jest jednak unikanie częstego prania garnituru. Detergenty będą bowiem wpływały na niszczenie się materiału. Ponadto na wygląd garnituru świetnie będzie wpływała parowa kąpiel.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wełniany garnitur będzie potrzebował wilgoci, gdyż jest ona w stanie zagwarantować włóknom odpowiedniej elastyczności. W jaki sposób powinno się wykonać wspomnianą czynność? Wystarczy powiesić garnitur nad wanną, a następnie puścić gorącą wodę w taki sposób, by pomieszczenie zostało wypełnione parą. Następnie po zaledwie kilkunastu minutach możliwe będzie pozbycie się nie tylko i wyłącznie nieestetycznych zagadnień, ale również wszelkich innych zapachów.

Z kolei w przypadku spodni efekt świeżości może zostać przywrócony przez odpowiednie rozprasowanie powstałego zagniecenia. Warto wiedzieć, że podczas prasowania spodni do garnituru zawsze konieczne jest przyłożenie bawełnianej wilgotnej ściereczki między spodnie i żelazko. W ten prosty sposób nie tylko materiał nie będzie błyszczał, ale również spodnie zachowają elegancki wygląd.

Jak powinien być przechowywany garnitur?

garnitur

Warto pamiętać, aby nie odwieszać swojej marynarki na dowolny wieszak w szafie. Wspomniany produkt musi koniecznie zarówno charakteryzować się właściwą szerokością, jak i odpowiadać rozmiarowi marynarki. Zdecydowanie najlepiej egzamin zda produkt, który użytkownik otrzymał przy zakupie marynarki. W ten sposób dana osoba będzie miała całkowitą pewność, że wieszak jest właściwie wyprofilowany, a także wypełnia ramiona praktycznie na całej długości. Niewłaściwy wieszak może niestety doprowadzić do zdeformowania szwów marynarki, albo nawet pozostawić nieestetyczne wypukłości.

Z kolei spodnie garniturowe powinny być wieszane nogawkami do góry. Doskonale egzamin zdadzą wieszaki, które będą wyposażone w specjalne żabki. Nie tylko nie dojdzie do powstania ewentualnych odgnieceń, ale również spodnie będą rozprasowane pod własnym ciężarem.

Należy pamiętać, aby w szafie była wygospodarowana właściwa przestrzeń tak, by możliwe było zapewnienie ubraniom właściwej ilości miejsca, a także uniknięcie ich zgniecenia. Rekomendowane jest także zaopatrzenie się w pokrowiec na garnitur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here