czyszczenie pierza

Zdecydowana większość ludzi uwielbia położyć się na świeżo wypranej pościeli. Oczywiście do najbardziej luksusowej pościeli należy zaliczyć produkty wypełnione naturalnym pierzem. Należy koniecznie zdawać sobie sprawę, że bardzo często ich pranie może być problematyczne. Nie wszyscy mają świadomość jak dokładnie powinno wyglądać profesjonalne czyszczenie pierza.

Bardzo istotna jest etykieta

Warto mieć świadomość, aby przed przystąpieniem do samodzielnego prania pierzyny bardzo dokładnie upewnić się czy przypadkiem producent nie zastrzegł sobie, że jego produkt będzie nadawał się tylko i wyłącznie do chemicznego prania. Należy wiedzieć, że wyjątkowa delikatność poduszek z pierzem powoduje, że ich pranie będzie wymagało od użytkownika wyjątkowej ostrożności.

W sytuacji, gdy dany producent nie będzie widział praktycznie żadnych przeciwwskazań do czyszczenia poduszek w pralce automatycznej, można zdecydować się na sprawdzenie świetnego, a także taniego sposobu na odświeżenie poduszki z pierza.

Jak prać poduszki z pierza? Podstawowe zasady

Nie jest zalecane przeciążanie pralki

Warto wiedzieć, że istnieje kilka zasad o których konieczne powinny pamiętać osoby planujące prać poduszki z pierza. Najważniejsze jest oczywiście, by nie doprowadzić do sytuacji, aby jednocześnie prane było więcej poduszek niż jedna. W ten sposób można mieć całkowitą pewność, że produkt będzie w stanie zachować swój oryginalny kształt.

sypialnia, poduszki

Sprawdzenie czy z poduszek nie wypadają pióra

Warto również wiedzieć, aby przed wrzuceniem poduszki do pralki upewnić się czy przypadkiem nie ma w nich dziur lub innych miejsc, przez które w trakcie prania mogłyby wypadać pióra. W przeciwnym razie użytkownik może nie tylko przyczynić się do uszkodzenia bębna pralki, ale również zniszczenia puchu znajdującego się w poduszkach.

Sprawdzenie prognozy pogody

Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najlepszą porą na pranie omawianych poduszek z pierza będzie nie tylko piękny, ale również ciepły poranek. Promienie słoneczne są bowiem w stanie sprawić, że suszenie poduszek będzie trwało stosunkowo szybciej. Nie dojdzie również do ich zwilgotnienia, co może oczywiście mieć miejsce w przypadku bardziej pochmurnego dnia. Nikogo nie powinno dziwić tym samym, że babcie zawsze powtarzały, iż zdecydowanie najlepszą porą roku do prania pierza będzie gorące i suche lato.

Ustawienie właściwej temperatury prania

Warto mieć świadomość, że w przypadku, gdy pralka danej osoby jest wyposażona w specjalny program do prania piachu, nie jest konieczne zaprzątanie sobie głowy wybieraniem najbardziej właściwej temperatury. Wspomniany program będzie bowiem w stanie bez żadnego problemu poradzić sobie praktycznie z każdym rodzajem poduszek z pierza. Należy jednak podkreślić, że inaczej będzie wyglądała sytuacja w przypadku osób posiadających starsze modele pralek. Zdecydowanie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie bowiem wybranie programu do prania rzeczy delikatniejszych albo zdecydowanie się na niską temperaturę od 30 do 40 stopni Celsjusza.

pranie

Sposób na pranie poduszek z pierza

Świetnym sposobem na równomierne rozmieszczenie pierza w komorze poduszki będzie umieszczenie w bębnie pralki specjalnych kulek przeznaczonych do prania puchu. Doskonałą alternatywą mogą być piłeczki tenisowe.

Suszenie poduszek z pierza

Zdecydowanie najlepszym miejscem, z którego można suszyć omawiane pierze jest balkon. Można skorzystać również z suszarki na pranie. Warto starać się przynajmniej raz na kilka godzin dokonać obrócenia poduszki na drugą stronę, a także delikatnie ją otrzepać. Umożliwi to bowiem na przywrócenie im naturalnej puszystości. Należy pamiętać, że suszenie poduszek z pierza może być czasochłonnym zadaniem.

Jak często należy prać poduszki z pierza?

Bardzo istotne znaczenie będzie miała także częstotliwość prania poduszek z pierza. Warto mieć świadomość, że zdecydowana większość poradników sugeruje, aby poduszki tego rodzaju były prane przynajmniej raz w roku. Należy koniecznie zaznaczyć, że często pranie może doprowadzić do przyspieszenia procesu związanego z niszczeniem pierza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here