Wakacje w grudniu

Często sezon wakacyjny to czas, kiedy najtrudniej jest dostać w pracy urlop. A przecież kiedyś trzeba wyjechać na wakacje i odpocząć. Tylko co, jeśli okazuje się, że wszystkie wycieczki w lecie są już wykupione, kiedy my w końcu możemy wybrać jakąkolwiek datę? Często też miejsca, gdzie chcielibyśmy wyjechać i odpocząć w sezonie są koszmarnie zatłoczone, a o wypoczynku może nie być mowy w momencie, gdy otaczają nas tłumy ludzi, jest gorąco i trzeba stać w kolosalnych kolejkach. Dobrym pomysłem może się okazać urlop poza sezonem. Może grudzień? Dlaczego nie! W końcu w Polsce jest wtedy szaro, zimno, a dzień jest bardzo krótki i wielu marzy o tym, żeby właśnie wtedy się stąd wybrać. Tylko… gdzie na wakacje w grudniu?

Dla odważniejszych i żądnych przygód jest wiele opcji. Może to być na przykład egzotyczna Kenia. Poza sezonem letnim bilety wcale nie są takie drogie, a wakacje można zorganizować bez problemu nawet na własną rękę. Jeżeli tylko chcemy zwiedzać dzikie tereny Afryki i przeżyć przygodę, warto jako bazę obrać Nairobi. W południowo – zachodniej części Kenii możemy napotkać wilgotne sawanny. Są tu jednak także lasy deszczowe, spotykane na wysokości od dwóch do trzech tysięcy metrów nad poziomem morza. W najwyższych partiach gór występuje nawet roślinność alpejska! Jednak miłośnicy leniwego wypoczynku też znajdą w Kenii coś dla siebie, mogą się bowiem wybrać od Mombassy i radośnie i spokojnie wypoczywać na plaży. Z pewnością nie jest to pierwszy kierunek o jakim myślimy, kiedy słyszymy słowo „wakacje”, ale może właśnie warto zmienić swoje nastawienie, bo to bardzo niezwykły i ciekawy kraj.

A może Malediwy? Od grudnia do kwietnia możemy się tu spodziewać pogody słonecznej, bez opadów deszczu. Ten niesamowity archipelag wysp położony na Oceanie Indyjskim z pewnością zachęci temperaturami, w grudniu i styczniu bowiem jest tam średnio od dwudziestu pięciu do trzydziestu stopni Celsjusza. Są tam niezliczone hotele położone na… wodzie! Miłośnicy romantycznego wypoczynku i relaksu z pewnością będą bardzo zadowoleni z wakacji na Malediwach.

Dobrym pomysłem jest też lot do Kambodży, łącząc swój urlop z Wietnamem. Takich wakacji z pewnością nie zapomnimy, są to bowiem kraje które oferują niesamowite krajobrazy i piękne wycieczki, oraz niewiarygodnie piękne zabytki. Każda osoba chętna zakosztować kultury obcych azjatyckich krajów z pewnością się nie zawiedzie.

Odważną propozycją jest także Ameryka Południowa, a konkretniej – Wenezuela, oficjalnie nazywana Boliwariańską Republiką Wenezueli. Pora deszczowa trwa tu od maja do października, nie musimy się więc martwić, że nasz urlop będzie obfitował w opady. Mamy tu wszystko, co jest potrzebne podróżując do Ameryki Południowej – zarówno sawanny jak i góry, a widoki z pewnością będą zapierające dech w piersiach! Można tutaj także poleniuchować na Margaricie – wyspie znanej ze swoich przepięknych plaż.

Pomysłów na wakacje w grudniu jest mnóstwo! Wystarczy jedynie odrobina wyobraźni i wyszukanie miejsca, w którym w tym czasie nie ma zbyt gwałtownej pory deszczowej i jest ciepło. Jest to łatwiejsze niż się wydaje, a ceny w tym okresie są naprawdę bardzo przystępne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here