Wycieczki do Izraela

Wycieczki – Izrael to oferta wielu biur podróży, tym samym więc każdy, kto tylko chciałby pojechać do tego kraju, ma na to po prostu realne szanse. Nawiasem mówiąc, gros osób wybiera ten kierunek podróży. I bardzo dobrze, bo dla większości Polków Izrael pozostaje nadal jednak krajem egzotycznym, choć geograficznie jest dość bliski. Może więc warto byłoby skorzystać z ofert w rodzaju: wycieczki – Izrael? Czemu nie? Wszak podróże kształcą i tak naprawdę warto pojechać w każde miejsce. Tym bardziej, że współczesne czasy sprzyjają podróżom. Nie trzeba chyba jakoś specjalnie nikomu tej kwestii tłumaczyć, bo przecież mamy świadomość tego, że żyjemy w dobie dobrze rozwiniętej komunikacji.

Do Izraela najlepiej polecieć. Przelot trwa nieco ponad trzy godziny. Wsiadamy do samolotu na warszawskim Okęciu, w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie czy w Pyrzowicach i lądujemy w Tel Awiwie. Mało tego, przelot nie kosztuje nas przy tym fortuny. A to już nader sprzyjające okoliczności. Ale gdyby jednak ktoś chciał do Izraela pojechać samochodem czy też popłynąć statkiem to też nic nie stoi na przeszkodzie. Nadmieńmy jeszcze, że nie potrzebujemy wizy, aby odwiedzić ten ciekawy kraj. A to też nie pozostaje bez znaczenia. Nie ma więc na co czekać, tylko korzystać z ofert w rodzaju: wycieczki – Izrael. Oczywiście, przedtem jeszcze trzeba by było się odpowiednio na taki wyjazd przygotować, żeby później nie mieć kłopotów. Czym innym jest przecież weekendowy wypad do Czech, a czym innym wyjazd do rzeczonego Izraela.

Na taki wyjazd najlepiej zdecydować się wtedy, kiedy nie jest jeszcze tam za gorąco. W lipcu czy sierpniu temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, ale w naszych późnych miesiącach wiosennych lub późną jesienią można do Izraela z powodzeniem zawitać, bo będzie chłodniej i tym samym lepiej zniesiemy trudy podróży. Korzystajmy więc z okazji, bo nie ma przecież sensu męczyć się, kiedy można tego uniknąć. Wszak nie żyjemy w czasach średniowiecza, kiedy w modzie byli asceci.

Najprościej w taką podróż wybrać się jednak z wycieczką. Wyjazdy zorganizowane mają to do siebie, że człowiek nie musi się jednak martwić o wiele rzeczy. Płacimy określoną sumę i tym samym jesteśmy odpowiednio obsługiwani. Nie wszystkich jednak interesują tego typu wyjazdy. Gros osób woli wyjeżdżać na własną rękę. No cóż, każdy z nas ma inne potrzeby, upodobania czy priorytety i niech tak zostanie. Gdyby wszyscy myśleli tak samo, świat byłby po prostu nudny, a tak jest zdecydowanie ciekawiej. Jedni lecą więc na miejsce, i tam wypożyczają samochód i są w ten sposób niezależni. Ale można też już na miejscu podróżować koleją czy komunikacją autobusową.Trudno byłoby komukolwiek narzucać którąś opcję, bo nie o to przecież chodzi. Każdy niech postępuje tak, jak jest mu wygodnie. Ale trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że w czasie szabasu transport publiczny zatrzymuje się i nie pojedziemy. No cóż, takie są zasady, a wiemy przecież, że co kraj to obyczaj. Izrael to bezpieczny i przyjazny kraj, ale trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, kiedy zbliżylibyśmy się do granic terytorium Autonomii Palestyńskiej.
Miejmy nadzieję, że niniejszy artykuł zachęci do podróży choć niewielką grupę osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here