Kominek w domu – jakie akcesoria się przydadzą?

0
539

Kominek w domu pełni funkcje dekoracyjną. Miło usiąść wieczorem i wpatrywać się w płomienie. Jest też elementem ogrzewania. Często rozpalenie ognia w kominku ogrzeje salon, a przy poprowadzonej instalacji, ciepło może też trafić do innych pomieszczeń. Jakie akcesoria praktyczne i dekoracyjne powinny się znaleźć na wyposażeniu użytkownika kominka?

Akcesoria kominkowe – w co się zaopatrzyć?

Potrzebne akcesoria kominkowe można znaleźć w sklepie internetowym https://www.komineo.pl/. Oferowane przedmioty wykonane są ze stali nierdzewnej lub lakierowanej albo z mosiądzu. Kupując takie wyposażenie warto zwrócić uwagę na estetykę wykonania, jedność stylistyczną oraz trwałość. Ważne jest też, by gwarantowały sprawną i bezpieczną obsługę paleniska. Poszczególne akcesoria można kupić osobno, choć lepiej zainwestować w pasujący do siebie, odpowiednio wyposażony zestaw.

Jak rozpalić i wyczyścić kominek?

Zestawy kominkowe umożliwiają jego kompleksową obsługę od momentu podłożenia ognia do usunięcia popiołu. Na stojaku lub w gustownym pudełku przechowywane są potrzebne miotełka, szufelka, szczypce i pogrzebacze. Ten zestaw warto uzupełnić o pojemnik na zapałki, by zawsze były pod ręką, kiedy chce się uruchomić kominek.

Drewno opałowe można ułożyć w stosik koło kominka. Dużo bardziej gustownym pomysłem jest zastosowanie kosza lub kubełka. Posiadają one, oprócz ładnego wyglądu, również inne przydatne zalety. Jedną z nich jest możliwość przeniesienia opału, a kolejną ochronienie pomieszczeń przed zabrudzeniem, odpadającymi drzazgami i korą. Przyniesione drzewo można składować w stojakach, stawianych na ziemi. Ciekawą, wyróżniającą się propozycją w ofercie sklepu Komineo jest wieszak na drewno.

Czasem z paleniska może wypaść palący się kawałek drewna, niszcząc podłogę. Zaradzić temu można zaopatrując się w blachę przed kominek. Artykuły te mają różne kształty, wykonane są też z różnych materiałów, co gwarantuje wybór najlepiej pasującego do danego miejsca. Innym rodzajem ochrony paleniska jest parawan, blokujący dostęp dzieci i zwierząt do ognia. Chroni również podłogę przed iskrami i żarem.

Warto wyposażyć swój kominek w te akcesoria, by w pełni i komfortowo z niego korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here