Kursy masażu

Oferta szkoleniowa w zakresie masażu jest naprawdę szeroka. To, jakie kursy należy wybrać zależy od tego, w czym masażysta chce się specjalizować. Poniżej opisujemy 4 różne rodzaje kursów masażu.

W dziedzinie masażu, tak jak i w każdej innej, istnieją specjalizacje. Wiadomo, że masażysta powinien stale dokształcać się i rozszerzać swoje portfolio usług, by być bardziej konkurencyjnym na rynku. Może wybierać spośród szerokiej gamy kursów i szkoleń. Jakie kursy masażu warto ukończyć? Godne uwagi i polecenia są poniższe kursy.

Szkoła masażu

Aby zdobyć umiejętności i tytuł masażysty, należy ukończyć studium masażu, czyli 2-letni kierunek technik masażysta z elementami masażu sportowego. Po zdobyciu kwalifikacji zawodowej można i należy dalej się rozwijać, np. poprzez kursy specjalistyczne. Kursy te można ukończyć także bez konieczności wcześniejszego uzyskania tytułu technika masażu. Są przeznaczone również dla osób, dla których masaż jest hobby. Jedynym wymogiem do zapisu jest ukończenie 18 lat. Po ukończeniu każdego z niżej opisanych kursów uzyskuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEiN oraz certyfikat szkoły.

Kurs masażu bańką chińską

Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Podczas masowania wytwarza się podciśnienie.

Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia: historia i pochodzenie baniek chińskich, wprowadzenie do masażu – wiadomości ogólne, działanie masażu bańkami, wskazania i przeciwwskazania do masażu, higiena miejsca pracy masażysty, techniki masażu, praktyczna nauka wykonywania masażu bańkami chińskimi.

Więcej na temat kursu można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/masaz-banka-chinska-.

Kurs masażu gorącymi kamieniami

Ten rodzaj masażu polega na układaniu na ciele gorących kamieni – działa odprężająco, redukuje stres i zmęczenie oraz zmniejsza napięcia mięśniowe.

Program nauczania obejmuje zagadnienia takie jak: historia masażu gorącymi kamieniami, omówienie zagadnień dotyczących ciepłolecznictwa, zapoznanie ze sprzętem do masażu, zasadami BHP, czyszczeniem kamieni i ogólnymi zaleceniami, omówienie rodzajów kamieni stosowanych w masażu: bazaltowe i półszlachetne, podstawy wykonywania masażu, wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu, omówienie podstawowych technik stosowanych w masażu gorącymi kamieniami, omówienie przepływu energii przez ciało, ćwiczenie technik aktywizujących przepływ energii, omówienie technik relaksacyjnych oraz oddechowych stosowanych w masażach wschodnich, pokaz masażu gorącymi kamieniami, praktyczna nauka wykonywania masażu gorącymi kamieniami.

Więcej na temat kursu można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/masaz-goracymi-kamieniami.

Kurs masażu tkanek głębokich

Ten masaż pozwala na usunięcie napięć i dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich i układu mięśniowo-powięziowego. Niweluje ból, poprawia elastyczność mięśni, przywraca płynność ruchów. Program kursu obejmuje zagadnienia takie jak: podstawy teoretyczne wykonywania masażu tkanek głębokich, wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, omówienie podstawowych technik stosowanych w masażu tkanek głębokich, lokalizowanie i rozpoznawanie napiętych tkanek układu mięśniowego, praktyczna nauka wykonywania masażu tkanek głębokich.

Więcej na temat kursu można przeczytać tu: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/masaz-tkanek-glebokich.

Kurs masażu kosmetycznego twarzy

Masaż ten służy zrelaksowaniu się i jest rytuałem pielęgnacyjnym. Ujędrnia skórę twarzy i redukuje zmarszczki. Kurs ten jest skierowany przede wszystkim do kosmetyczek. Program obejmuje zagadnienia takie jak: budowa skóry i jej funkcje, anatomia mięśni twarzy, wpływ mięśni mimicznych na wyraz twarzy, przyczyny powstawania zmarszczek, rodzaje masaży kosmetycznych twarzy, dostosowanie masażu do rodzaju skóry, przeciwwskazania i wskazania do masażu, technika wykonywania masażu twarzy, przygotowanie miejsca pracy oraz preparatów i środków do masażu, pokaz wykonywania masażu twarzy, praktyczna nauka wykonywania kosmetycznego masażu twarzy.

Więcej na temat kursu dowiesz się na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs-masaz-kosmetyczny-twarzy-.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here