Elektryczne repliki ASG

Air soft gun, czyli ASG, to popularna rozrywka, która pozwala poczuć się jak w filmie albo podczas największej przygody, a jednocześnie nie powoduje żadnej krzywdy innym osobom. Polega ona na zabawie z wykorzystaniem replik broni, ładowanych za pomocą plastikowych kulek, które do złudzenia przypominają prawdziwą broń.

Czym dokładnie jest ASG?

ASG (air soft gun) to rodzaj repliki prawdziwej broni, które wykorzystują jako napęd powietrze – pod tym względem przypominają klasyczne wiatrówki. Najczęściej są to repliki karabinów, które pozwalają na zabawę z wykorzystaniem plastikowych kulek, zazwyczaj o średnicy 6-8 mm.

Karabiny ASG wykorzystywane są zazwyczaj podczas tzw. strzelanek, czyli zorganizowanych, grupowych zabaw, polegających na rozgrywaniu określonego scenariusza. Występują podczas nich na przykład dwie drużyny, które walczą ze sobą o zdobycie jakiegoś terenu. Dzięki wykorzystaniu replik broni zabawa jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje przy tym żadnych uszkodzeń ciała.

Trzy rodzaje napędu

Ze względu na to, że karabiny ASG wykorzystują podobną zasadę działania jak klasyczne wiatrówki, mogą mieć różnego rodzaju napęd. Wyróżniamy wśród nich karabinki sprężynowe, gazowe i elektryczne.

Karabinki sprężynowe wymagają ręcznego naciągania sprężyny i mają prostą budowę. Ich wadą zazwyczaj jest stosunkowo wolne oddawanie strzałów. Karabinki gazowe wymagają wykorzystania specjalnych kapsuł z CO2. Rozprężający się gaz powoduje wystrzelenie kulki. Niestety taki mechanizm sprawia, że czasem rozprężenie nie jest jednakowe i wyrzut może następować z różną siłą, co zmniejsza powtarzalność strzałów. Dodatkowo kapsuły podnoszą koszt użytkowania takiej repliki.

Repliki elektryczne

Ze względu na powyższe problemy, jednym z najpopularniejszych wyborów wśród miłośników strzelanek są karabiny ASG elektryczne. W tym przypadku to silnik elektryczny odpowiedzialny jest za naciąganie sprężyny i sprężanie powietrza. Ze względu na elektryczne sterowanie całym procesem, jest on wysoce powtarzalny i oddawane strzały zawsze mają taką samą energię początkową. Co więcej, repliki elektryczne odznaczają się wysoką szybkostrzelnością, przekładają się na dynamikę zabawy.

Karabinki elektryczne ASG to także propozycja dla osób, które chciałyby w przyszłości dokonać tuningu swojej repliki. Istnieje wiele dostępnych części zamiennych, pozwalających na “dopracowanie” idealnej repliki, odpowiadającej w pełni klasie zawodów ASG, w jakich planujemy wziąć udział.

Wadą repliki elektrycznej może być konieczność wymiany akumulatora po kilku godzinach zabawy, co oznacza, że po prostu trzeba mieć przy sobie cały ich zapas, jeśli rozgrywki mają trwać na przykład 2 dni. Wadą może być też wyższa cena repliki, jednak zostaje ona wynagrodzona w postaci przewagi nad przeciwnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here