Poleasingowe Volkswageny z finansowaniem

Leasing to specyficzna forma umowy, która ma za zadanie umożliwić leasingobiorcy korzystanie z wybranego wcześniej samochodu bądź określonego innego pojazdu (niekoniecznie osobowego). Oczywiście umowę tę zawiera leasingobiorca z leasingodawcą. Leasingodawca jest właścicielem samochodu (lub innego pojazdu), a leasingobiorca osobą, która ten samochód w pewnym sensie wypożycza.

Osoby myślące o tym rozwiązaniu zwykle zastanawiają się nad tym, co będzie dla nich lepsze – czy leasing czy kredyt na samochód. Jeżeli zdecydują się na leasing, po zakończonym okresie obowiązywania umowy będą mogły wykupić wypożyczany pojazd za określoną w umowie sumę. Jeżeli tego nie zrobią, samochód albo ponownie trafi w leasing, albo zostanie zaoferowany innym chętnym na niego osobom, by w takim przypadku ktoś inny mógł go normalnie kupić. Pojazd ten nazwiemy więc samochodem poleasingowym. Jest to auto, które było wypożyczane w ramach leasingu, ale koniec końców nie zostało przez swojego leasingobiorcę wykupione.

Czy warto kupować auta poleasingowe?

Kwestia tego, czy auta poleasingowe opłaca się w ogóle kupować? Czy są one warte swojej ceny, czy może są właśnie warte mniej niżeli np. auta używane sprzedawane czy to w komisach, czy to na jakichś aukcjach internetowych, czyli nieraz bezpośrednio przez swoich byłych właścicieli? Otóż to  zależy, bo jak w każdej grupie aut, tak i wśród aut poleasingowych można natrafić zarówno na prawdziwe perełki, jak i takie samochody, którymi raczej nikt w normalnym świecie nie byłby zainteresowany, nawet jeśli kosztowałyby one dosłownie grosze.

Zaleta samochodów poleasingowych jest jedna zgoła inna. Otóż kupując auta poleasingowe Volkswagen z Store.vwfs.pl zawsze ma się pewność tego, że będą mieć one dokładnie taki stan, jaki został zaprezentowany w ich opisie, na zawierającej go stronie internetowej. Tutaj nie ma mowy o sztucznym cofaniu liczników przejechanych kilometrów czy jakichkolwiek innych oszustwach mających pozornie podnieść wartość pojazdu. Wszystko odbywa się w sposób legalny i zgodny z przepisami. Osoba kupująca samochód poleasingowy dokładnie wie od początku, czego może się po nim spodziewać i niczym nie jest później zaskoczona, a już na pewno nie w ten negatywny sposób.

Warty uwagi jest również wiek aut poleasingowych. Oczywiście to nigdy nie jest tak, że one wszystkie są młode, bo jednak od każdej reguły zawsze występują pewne wyjątki, ale reguła jest jednak taka, że auta poleasingowe liczą sobie maksymalnie kilka lat. Nie mają więc bogatej przeszłości. A akurat w ich przypadku to dobrze, bo im krócej było użytkowane dane auto, tym lepszy najprawdopodobniej jest jego stan techniczny i dłuższe życie wciąż przed nim. Auta poleasingowe, choć są tańsze od aut nowych, wciąż mogą być finansowane z tytułu zaciągniętych kredytów albo przy użyciu dodatkowego leasingu. Poleasingowe Volkswageny z finansowaniem to rozwiązanie dla tych posiadających mniejsze możliwości pieniężne. Brak dostatecznych środków nie musi równać się niemożności kupna wspaniałego auta i to na własność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here