Praktyczne zastosowania folii aluminiowej

Nie wiele osób wie, że pierwsza cienka folia aluminiowa została wprowadzona na rynek już w 1910 roku, a za jej rozpowszechnienie odpowiada Richard S. Reynolds. Ten uniwersalny produkt świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także podczas codziennych porządków, czy czynności takich jak usuwanie zanieczyszczeń ze srebrnej biżuterii lub ostrzenie stępionych nożyczek. Jedną z najpopularniejszych opcji, w jakie powinniśmy się zaopatrzyć, jest folia aluminiowa w gwiazdki dostępna w większości sklepów. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób poprawnie jej używać? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Folia aluminiowa – różne strony, odmienne zastosowanie

Jeżeli korzystasz z folii aluminiowej, z pewnością zwróciłeś uwagę na to, że z jednej strony jest ona błyszcząca, a z drugiej – matowa. Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie ma to znaczenie dla jej właściwości? Strona błyszcząca odpowiada za lepsze zatrzymywanie ciepła, a zatem w celu przyspieszenia pieczenia danej potrawy, możesz owinąć ją właśnie tą stroną do wewnątrz. Jeśli chcesz, aby twoja potrawa zachowała świeżość na dłużej, powinieneś z kolei owinąć ją stroną matową do wewnątrz.

Folia aluminiowa – jak używać jej bezpiecznie?

Warto pamiętać o tym, że folia aluminiowa pod żadnym pozorem nie powinna być wykorzystywana do podgrzewania dań w kuchence mikrofalowej. Jest to nie tylko niezdrowe, ale też niebezpieczne. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do powstania iskier i dymu, a w efekcie – pożaru. Z technicznej strony dzieje się tak, ponieważ folia aluminiowa jest cienkim kawałkiem metalu, który bardzo mocno się nagrzewa pod wpływem mikrofal. Ze względu na to, że folia aluminiowa jest cienka, nie będzie w stanie ich odbić. Pamiętaj również o tym, aby nie zawijać w folię aluminiową jedzenia o kwaśnym odczynie. Powód jest prosty – takie produkty mogą wejść w reakcję z aluminium i wytworzyć szkodliwe sole glinu. Jego obecność w potrawie można poznać po charakterystycznym, metalicznym posmaku.

To warto wiedzieć:

  • nie przykrywaj folią aluminiową metalowych naczyń. Reakcja chemiczna, która wówczas zachodzi, powoduje powstawanie metalicznego posmaku;
  • nie powinno się używać folii aluminiowej do zabezpieczania dna piekarnika, ponieważ szybko się przyklei, a jej usunięcie okaże się problematyczne;
  • folia aluminiowa przyspieszy prasowanie. Wystarczy położyć ją pod pokrowcem błyszczącą stroną do góry. Będzie odbijać ciepło, dzięki czemu ubrania będą wyglądały tak, jakby zostały wyprasowane z obu stron;
  • folia aluminiowa w gwiazdki podobnie jak klasyczna świetnie sprawdza się w do farbowania włosów. Przy jej pomocy uda się stworzyć pasemka, czy balejaż. Wystarczy zawinąć w nią pasmo z nałożoną farbą.

Folia aluminiowa w gwiazdki – ten produkt powinieneś mieć zawsze pod ręką!

Folia aluminiowa w gwiazdki to jedna z najpopularniejszych opcji, dostępnych w większości sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Na stronie https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne znajdziesz szeroki wybór folii, dzięki którym w bezpieczny i praktyczny sposób przechowasz produkty spożywcze. Folia aluminiowa w gwiazdki sprawdzi się świetnie również do czyszczenia zabrudzeń, ostrzenia nożyczek oraz wielu innych czynności, które dzięki niej nie będą już dłużej problematyczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here