Czy transport żywności może mieć coś wspólnego z transportem elektroniki

Przedsiębiorcy, którzy podjęli ryzyko przetestowania palet plastikowych nie mają wątpliwości: to rozwiązanie pozwala oszczędzać pieniądze. Mimo, że Paleta plastikowa cena jest nieco wyższa w stosunku do palet drewnianych to jednak finalny koszt stosowania palet plastikowych okazuje się niższy.

Problemy z użytkowaniem palet drewnianych

Palety drewniane, mimo że użytkowane z powodzeniem od wielu lat, generują całkiem sporo problemów. Konieczność regularnej fumigacji i wymóg przedstawienia dokumentów potwierdzających jej wykonanie przy przewozach poza granicę Unii Europejskiej niekoniecznie jest największą wadą. Ogromna trudność w czyszczeniu tego typu palet, ryzyko pojawienia się pleśni czy generowanie wysokich napięć elektrostatycznych mogą zdecydowanie utrudniać transport wymagających wyrobów. Często sporym problemem jest również pochłanianie wilgoci, które nie dość, że znacznie zwiększa masę ładunku (a więc koszt transportu) to wpływa na zdolność palet do utrzymania ciężkiego ładunku.

Palety z tworzywa sztucznego

Tak różne branże jak spożywcza i elektroniczna okazują się znajdować rozwiązanie wyżej wymienionych problemów dzięki jednemu produktowi: paletom plastikowym. Decyduje o tym szereg cech tworzyw sztucznych. W przypadku surowych wymogów czystościowych dotyczących obecności pleśni, bakterii czy toksycznych substancji bardzo wygodnym rozwiązaniem są palety z tworzywa sztucznego. Ich czyszczenie oraz utrzymanie w czystości jest znacznie prostsze i szybsze. W przypadku elektroniki, która łatwo może ulec uszkodzeniu ze względu na wyładowania elektrostatyczne, palety ESD są często oczywistym wymogiem finalnego odbiorcy produktów. Zdarza się, że powierzchnie plastikowe pod wpływem wilgoci mogą być bardzo śliskie, co przekłada się na kwestie bezpieczeństwa pracowników. W praktyce jednak łatwo można rozwiązać ten problem, dzięki zamówieniu palet wyposażonych w powierzchnie antypoślizgowe.

Paleta plastikowa cena

Oczywistym pytaniem jest jak szybko wyższa cena zakupu palet plastikowych zwróci się dzięki wygenerowanym oszczędnościom. Niższy koszt transportu, łatwiejsze czyszczenie, proste piętrowanie a co za tym idzie tańszy transport zwrotny powoduje, że w przeciągu 1 – 2 lat firma z pewnością odczuje oszczędności płynące z wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here