Bezpłodność coraz powszechniejsza

Zmniejszający się przyrost naturalny i fakt, że ludzie nie posiadają już tak wielu dzieci jak dawniej jest związany nie tylko z przemianami w świadomości, dostępną antykoncepcją i zmianą modelu rodziny. Jest to też wynik tego, że coraz częściej wykrywa się problemy z płodnością, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Co prawda wiek rozrodczy kobiet znacznie się wydłużył i dziś nawet kobiety po 50. roku życia są w stanie donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko, jednak nie zawsze jego poczęcie jest łatwe. Czym jest to spowodowane?

Liczne przyczyny bezpłodności

Na fakt, że obecnie tak wiele osób ma problem z poczęciem potomstwa, wpływa fakt, że można wyróżnić liczne przyczyny bezpłodności. Są to problemy zdrowotne kobiet i mężczyzn, ale też czynniki zewnętrzne. Są one związane przede wszystkim z wysokim stopniem rozwoju cywilizacji. Współczesny człowiek jest narażony na wszechobecne toksyny, stres, kiepskiej jakości żywność czy stres, a to nie sprzyja nie tylko zachowaniu wysokiego libido i sprawności seksualnej, ale też niestety płodności. W wielu przypadkach jednak takie Powody niepłodności można dość łatwo wyeliminować, na przykład zmieniając swój tryb życia na zdrowszy. Poza tym w grę wchodzi nie tylko zaawansowane leczenie niepłodności, ale też wspieranie płodności, co można robić na własną rękę. Można stosować naturalne suplementy diety w postaci ziół, a także środki z apteki, które poprawiają jakość męskiego nasienia, zwiększając ilość i ruchliwość plemników, a także poprawiają płodność kobiet. Takich środków jest wiele, są one też polecane parom chcącym powiększyć rodzinę, by starania nie trwały długo. Często też pomagają w poczęciu zdrowego potomstwa, na pewno więc warto po nie sięgać.

Niepłodność przyczyny zdrowotne

Dużo trudniej jest usunąć powodujące niepłodność przyczyny gdy są one problemami zdrowotnymi. Na szczęście prawdziwa bezpłodność, której się nie wyleczy czy która nie zostanie zniwelowana nawet przez zapłodnienie in vitro, zdarza się rzadko (choć można przypuszczać, że ze względu na liczne powody niepłodności zjawisko to będzie coraz częstsze). Kiedy zatem pojawiają się trudności z poczęciem dziecka, trzeba przede wszystkim poddać się zaawansowanej diagnostyce. Nie ma przy tym potrzeby robić tego zbyt wcześniej – lekarze zalecają, by odczekać rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here